Wiosna za oknem, a wkrótce i w kalendarzu! Czas zatem ruszyć się spod kocyków, zamienić kozaki na lżejsze ciżemki i wyruszyć na branżowe spotkania odbywające się w całej Polsce.
Poniżej kilka propozycji ciekawych konferencji, forum i spotkań kadr kultury. Jest szansa, że w kilku miejscach się spotkamy 🙂
Konferencja Marketing w Kulturze – 26-28 marca 2024, Gdańsk
To doroczne, ogólnopolskie spotkanie ekspertów i ekspertek w dziedzinie komunikacji i marketingu kultury organizowane przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku.
Wśród tematów dominują kwestie:
uwalniania swojej twórczości w budowaniu wizerunku instytucji kultury, moderacji i zarządzania kryzysami w social mediach, komunikacji z grupami Z i Alpha, dostępności cyfrowej, budowania zaangażowanej grupy odbiorców, prawnych aspektów korzystania z AI, wykorzystywania analityki w tworzeniu treści, LinkedIna w komunikowaniu działań kulturalnych, strategii marketingowych w biznesie i kulturze i tego czego mogą się od siebie nauczyć.
Biletów na część stacjonarną już nie ma, ale można jeszcze dołączyć on-line – TUTAJ
Szczegóły i program na stronie www.marketingwkulturze.ikm.gda.pl
IX Forum Instytucji Kultury Województwa Łódzkiego +/- kultura! – 23-24 kwietnia 2024 – Radomsko
Tematem przewodnim jest „Róbmy swoje, 𝗰𝘇𝘆𝗹𝗶 𝗼 𝗞𝗨𝗟𝗧𝗨𝗥𝗭𝗘 𝗟𝗢𝗞𝗔𝗟𝗡𝗘𝗝. Forum stanowi platformę wymiany doświadczeń i wiedzy na temat budowania kultury, która żyje w symbiozie z jej odbiorcami – mieszkańcami regionu. Niezwykle ważnym aspektem spotkań będzie dyskusja o tym, jak przy ograniczonych zasobach finansowych skutecznie promować inicjatywy kulturalne, aby dotarły do jak najszerszego grona odbiorców. Forum +/- kultura! to nie tylko okazja do zdobycia cennych informacji, ale również przestrzeń do nawiązania nowych kontaktów i inspiracji do dalszego działania na rzecz kultury.
Organizatorem jest Łódzki Dom Kultury.
- Forum skupi się na kulturze lokalnej, angażowaniu społeczności i efektywnym promowaniu wydarzeń kulturalnych.
- Wydarzenie oferuje warsztaty, prelekcje, i wykłady od ekspertów.
- Miejsce spotkań: Miejski Dom Kultury w Radomsku.
Zapisy i szczegóły: TUTAJ
Małomiasteczkowa konferencja w Pszczynie – 16-17 maja 2024 – Pszczyna
Konferencja Małomiasteczkowa to wydarzenie wielofunkcyjne i wielotematyczne. Łączymy to, co przyjemne z tym, co pragmatyczne. Mieszamy wartości z bilansem korzyści i strat. Poszukujemy dobrej puenty, ale robimy też dużo notatek na marginesie. Chcemy uczyć się na własnych błędach i dać się ponieść w świętowaniu cudzych sukcesów.
Pierwsza edycja Konferencji Małomiasteczkowej to filmy, debaty, seminaria, warsztaty i spacery. Mamy propozycje dla ekspertów i niezobowiązujące okazje do spędzenia wolnego czasu dla mieszkańców. To po prostu spotkanie i dobra okazja do rozmowy.
Organizatorami konferencji jest społeczność Pszczyny.
Prace programowe koordynuje Paweł Jaworski i Artur Celiński.
Miałomiasteczkowa rośnie w siłę dzięki partnerstwom.
Pierwszymi partnerami są Pszczyńskie Centrum Kultury i Urząd Miasta w Pszczynie.
Szczegóły zapewne wkrótce.
Konferencja naukowa Teatr – Literatura – Zarządzanie – 16-17 maja 2024 – Gdańsk
Konferencja stanowić ma zwieńczenie badań prowadzonych w latach 2022-2024 na Uniwersytecie Gdańskim przez Pracownię Badawczą Between.Pomiędzy. Do udziału są zaproszeni akademicy zajmujących się zarządzaniem kulturą i sztuką, jak również przenikaniem zjawisk teatralnych, literackich z ekonomią i biznesem. Na konferencję organizatorzy zapraszają także praktyków podejmujących działania w obszarze kultury i sztuki, gotowych podzielić się zdobytym doświadczeniem na forum akademickim. Przedmiotem zainteresowania organizatorów konferencji są inicjatywy prowadzone w wymiarze lokalnym, krajowym, europejskim, a także globalnym.
Konferencja organizowana jest przez Uniwersytet Gdański oraz Instytut Kultury Miejskiej i odbędzie się w ramach Festiwalu Rozproszonego Between.Pomiędzy 2024 (www.between.org.pl).
Partnerzy: Goyki 3 Art Inkubator, czasopismo „Zarządzanie w kulturze”.
Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku
IV Konferencja Teatralna dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą – 17-19 maja 2024 – Warszawa
Konferencja jest przeznaczona dla osób pracujących metodami teatralnymi z dziećmi i młodzieżą. Hasło tegorocznej edycji to W POSZUKIWANIU OPOWIEŚCI. Opowieść oparta na fabule, na głębi psychologicznej i artystycznej, opowieść posiadająca bohaterów i dramaturgię – wydaje się być podstawą nie tylko teatru, ale każdej dobrej rozmowy, warsztatu, czy lekcji.
W tym roku organizatorzy przygotowali trzy bloki warsztatowe, a także aż dwa spektakle stworzone przez amatorskie grupy teatralne – dorosłą i młodzieżową. Zapraszają do wspólnego powrotu do struktury opowieści i wykorzystania jej potencjałów w różnych formach pracy. To także wyjątkowa okazja do spotkania osób pracujących teatralnie z dziećmi i młodzieżą w rożnych instytucjach i różnymi sposobami, do twórczej wymiany, spotkania i współdziałania.
Organizatorem Konferencji jest Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Konferencja odbywa się w siedzibie WCIES, przy ul. Starej 4 w Warszawie. Pokazy odbywają się na scenach warszawskich domów kultury: MDK Łazienkowska, oraz Służewskiego Domu Kultury.
Udział w Konferencji jest bezpłatny.
Szczegóły i zapisy:
TUTAJ
Nadbałtyckie Centrum Kultury – 28 maja – Gdańsk
Coś się szykuje, wkrótce mają podać szczegóły – uzupełnię. W każdym razie zalecają, by zanotować tę datę. To notuję.
V Forum Pracuj w Kulturze – 17-18 czerwca 2024 – Gdańsk/Sopot
O szczegółach będziemy informować na bieżąco.
Przedsięwzięciem dowodzi Narodowe Centrum Kultury.
XIV Ogólnopolska Giełda Projektów – 23-25 września 2024 – Rzeszów
Tegoroczna Giełda Projektów odbędzie się pod hasłem „animacja + młodzież”!
Szczegóły wkrótce.
IV Konferencja „Badania w sektorze kultury. (Współ)tworzenie” – 27-28 listopada 2024 – Kraków
W tym roku dyskusja będzie zogniskowana wokół trzech ścieżek tematycznych:
– (Współ)praca – kadry i odbiorcy kultury
– (Współ)odpowiedzialność – zmiany klimatyczne
– (Współ)istnienie – technologia
Do udziału w konferencji zaproszone są wszystkie osoby związane z sektorem kultury, zarówno badacze, jak i praktycy. Organizatorzy chcieliby podjąć dyskusję wychodzącą poza antropocentryczne podejście i zarysować możliwie najszerszą perspektywę tego kto i co (współ)tworzy obszar kultury. Szczególną uwagę chcieliby w tym roku poświęcić także osobom, które stawiają swoje pierwsze kroki w karierze badawczej. Przygotowano dla nich zgłaszanie referatów w ramach osobnej ścieżki: (Współ)odkrywcy – ścieżka dla początkujących badaczy.
Konferencja organizowana jest przez Zakład Zarządzania Kulturą Instytutu Kultury Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy ze stowarzyszeniem Instytut Badań Organizacji Kultury – IBOK.
Miejsce: Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (ul. prof. S. Łojasiewicza 4).
Liczba miejsc jest ograniczona.
Szczegóły i zapisy:
TUTAJ
Organizujesz konferencję, forum lub wartościowe spotkanie dla kadr kultury? Napisz w komentarzu, gdzie i kiedy się odbędzie!