Cieszę się, że jesteś zainteresowana(y) warsztatami eksperckimi dla kadry zarządzającej instytucji kultury.
Prowadzę warsztaty stacjonarnie i on-line.
Sprawdź wolne terminy: info@kulturanaczasie.pl
Organizacyjnie: optymalna liczba uczestników: grupa 12-20 osób,
Co ode mnie?
– materiały do ćwiczeń podczas warsztatów,
– tydzień konsultacji po warsztatach,
– imienne podziękowanie za udział dla każdego uczestnika.
Wspieram w informowaniu o warsztatach przez newsletter, profil na fb i na blogu.
Czego potrzebuję?
Na miejscu dostęp do internetu, ekran i projektor oraz flipchart (kartki + mazaki).
Szkolenie konstruuję modułowo: wskaż interesujące Ciebie i Twoją społeczność zagadnienia:
– role w zespole
– rozwijanie zespołu, motywowanie pracowników, pokoleniowość w zespole
– style zarządzania
– planowanie i organizacja
– budowanie społeczności, współpraca z odbiorcą oferty
– promocja
– technikalia – programy i aplikacje
Koszty – ustalane indywidualnie. info@kulturanaczasie.pl
Jeśli nie jesteś z „kultury”, ale interesuje Cię uniwersalne podejście do powyższych tematów – daj znać, w korpo też potrafię mówić 🙂
Kilka opinii od uczestników dotychczasowych warsztatów:
Jeśli chcesz być poinformowany o terminach kolejnych warsztatów lub chcesz zorganizować warsztaty eksperckie ze mną, proszę o kontakt:
______________________________________________________________________________________________________________________________________
SZTUKA WSPÓŁPRACY Z ARTYSTAMI
szkolenie on-line
Szkolenie „Sztuka współpracy z artystami” to pokazanie tematu działalności w branży kulturalnej z dwóch stron – od strony artysty, który poszukuje swojego miejsca i pól współpracy oraz od strony instytucji kultury – która taką współpracę może umożliwić (w tym ułatwić). Jak rozmawiać, gdzie się można spotkać w połowie drogi, co pomaga i dlaczego warto znać swoją wartość?
Dla kogo? – początkujący artyści i twórcy sektorów kreatywnych kultury, animatorzy, kadra zarządzająca instytucji kultury
Termin: 24.08.2022, godz. 12.00, czas trwania – 3h z przerwą
Miejsce: szkolenie on-line, platforma ZOOM
Cena regularna: 250 zł brutto
Zagadnienia, które poruszymy na szkoleniu:
– artysta kontra rzeczywistość – funkcjonowanie w branży kulturalnej
– formy współpracy artystów z instytucjami
– ekonomia i finanse też są dla artystów
– gdzie warto być – czy wystarczy tradycyjne portfolio
– sieciowanie
Zapisy:
Klasyczny formularz zgłoszeniowy
Szybki zakup w sklepie internetowym
Szkolenie jest odpowiedzią na często komunikowaną w naszą stronę potrzebę opowiedzenia o naszej współpracy – przedstawicielki instytucji kultury i artystki prowadzącej fundację. Nawet jeśli się lubimy, to nie jest słodko – realizacja działań kulturalnych wymaga decyzyjności, podziału obowiązków, ustępstw, pomysłów i przede wszystkim zaufania.
Jesteś niedoświadczonym, poszukującym artystą, który nie wie, od czego zacząć? Jak prowadzić pierwsze biznesowe rozmowy? Czy musisz zaczynać od wolontariatu?
Jesteś dyrektorem/pracownikiem instytucji kultury, który odpowiada za dobór artystów i repertuaru w sezonie artystycznym? Jak się otworzyć na nowe propozycje i współprace?
Podpowiemy 🙂
Po szkoleniu otrzymasz:
- certyfikat uczestnictwa
- możliwość skorzystania z pisemnych konsultacji przez 14 dni po szkoleniu
Szkolenie prowadzą:
Zuzanna Bator – koncertująca organistka, prezeska Fundacji Dobrej Muzyki i dyrektorka artystyczna festiwali organowych na Dolnym Śląsku i w Busku Zdroju. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach (klasa organów prof. Juliana Gembalskiego) i Staatliche Musikhochschule w Stuttgarcie (klasa organów prof. Bernharda Haasa i klasa organów prof. Jona Laukvika). Laureatka ogólnopolskich konkursów organowych. Koncertuje w wielu krajach europejskich jako solistka, a także w duecie z mężem Maciejem wykonując autorskie transkrypcje muzyki organowej i symfonicznej na 4 ręce i 4 nogi. Wraz z mężem nagrała dwie płyty z muzyką organową „Organy Bazyliki NMP w Bardzie” i „Anioły wracają do gry” w Kościele Pokoju w Świdnicy. W roku 2019 zrealizowała dwa stypendia twórcze: Stypendium Ministra Kultury na cykl koncertów „Transkrypcje organowe dla dzieci w Kościele Pokoju w Świdnicy” oraz stypendium Prezydentki Świdnicy na cykl audycji dźwiękowych i filmów „Między Organami”. Jako koncertująca organistka szczególnie chętnie wykonuje muzykę XX wieku.
Anna Rudnicka – od lat szefuje dolnośląskim instytucjom kulturalnym, obecnie dyrektorka Świdnickiego Ośrodka Kultury; współpracuje przy Międzynarodowym Festiwalu Bachowskim, Festiwalu Filmowym Spektrum, jest koordynatorką imprez masowych oraz akcji charytatywnych, pomysłodawczynią przeglądów twórczości nieprofesjonalnej. Absolwentka Wydziału Filologicznego na Uniwersytecie Wrocławskim i studiów podyplomowych na UWr, DSW oraz WSB. Laureatka plebiscytu Gazety Wrocławskiej na Osobowość Roku na Dolnym Śląsku w kategorii Kultura, absolwentka programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Lider w rzeczywistości hybrydowej”, certyfikowana trenerka VCC, wykładowczyni akademicka, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury – zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury. Prowadzi blog ekspercki dla kadry zarządzającej instytucji kultury „Kultura na czasie”.

SZTUKA ZARZĄDZANIA W INSTYTUCJI KULTURY – 11 stycznia 2022!
Szkolenie on-line!
Zarządzanie jest sztuką. A zarządzanie instytucjami kultury to wielka sztuka. Kadra zarządzająca odpowiada za szereg spraw, z którymi często boryka się w osamotnieniu.
Dlaczego pewne metody nie działają? Czy musisz motywować pracowników? Jakie role w zespole pracowników przekują pomysł w udaną realizację?
– pokoleniowość w zespole
– role zespołowe
– kształtowanie kultury organizacyjnej
– reakcje na zmianę
Zapisy na warsztaty (edycja zakończona!)
KULTURA na CZASIE on-tour!
Zapraszam serdecznie na warsztaty eksperckie dla dyrektorów instytucji kultury. Najbliższe terminy:
24 lutego 2020 – Świdnica – „Nowoczesne zarządzanie kulturą” – BRAK MIEJSC
https://sok.com.pl/wydarzenie/warsztaty-eksperckie-nowoczesne-zarzadzanie-kultura/
2 marca 2020 – Cieszyn – „Mądrze zaprojektowana kultura”
https://www.domnarodowy.pl/wydarzenie/warsztaty-dla-dyrektorow-instytucji-kultury/
9 marca 2020 – Świdnica – „Nowoczesne zarządzanie kulturą” – BRAK MIEJSC
https://sok.com.pl/wydarzenie/warsztaty-eksperckie-nowoczesne-zarzadzanie-kultura-druga-edycja/
Witaj,
cieszę się, ze jesteś zainteresowany warsztatami eksperckimi dla dyrektorów instytucji kultury, które przygotowałam w ramach stypendium MKiDN. Tematyka stypendium jest zawężona do osób zarządzających, dlatego w spotkaniach będą mogli wziąć udział dyrektorzy, zastępcy dyrektorów i osoby pełniące obowiązki dyrektora. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Niestety liczba miejsc jest ograniczona, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń. Warsztaty odbędą się w dwóch lokalizacjach, w dwóch terminach i będą się różniły tematyką – sprawdź, czy interesują Cię bardziej zagadnienia związane z organizacją pracy czy z relacjami wokół i wewnątrz jednostki kultury.
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest rejestracja przez poniższy formularz. Jego wypełnienie zajmie Ci najwyżej 2 minuty.
10 października 2019 – Ciepłowody – „Pięknie zorganizowana kultura” (do pobrania) – lista uczestników zamknięta
22 października 2019 – Mościsko – „Mądre wspieranie kultury”(do pobrania) – lista uczestników zamknięta