To zestawienie dedykuję osobom, które zderzają się z szokującą informacją, że na rynku pracy pojawiło się nowe pokolenie – z innym spojrzeniem na sposób pracy, z innymi priorytetami, umiejętnościami, ale też brakami. Jak rozmawiać z tzw. milenialsami, dla niektórych pokoleniem własnych dzieci, dla innych nawet pokoleniem wnuków? Oto kilka książkowych podpowiedzi. Jest też propozycja dla młodego pokolenia, jak komunikować się z nieco starszymi kolegami.
- Chip Espinoza, Joel Schwarzbart, ”Milenialsi zarządzają”, PWN, Warszawa 2018.
2. Chip Espinoza, “Milenialsi w pracy – 7 umiejętności, które powinni posiąść dwudziestokilkulatkowie, by móc pokonać progi i bariery w życiu i w pracy”, Studio Emka, 2016.
3. Chip Espinoza, Mick Ukleja, “Zarządzanie milenialsami”, PWN, Warszawa 2018.
4. Barbara Kamińska-Czubała, “Zachowania informacyjne w życiu codziennym. Informacyjny świat pokolenia Y”, SBP, Warszawa 2013.
5. Michael McQueen, „Pokolenie Y, współistnienie czy współdziałanie. Nowe zasady komunikacji międzypokoleniowej”, Studio Emka, Warszawa 2016.
Brak komentarzy